Dzisiaj udamy się do czasów istnienia starożytnej Grecji – wtedy to bowiem wprowadzony został przez pitagorejczyków termin „kósmos”, oznaczający porządek i harmonię. I choć nie zgadzamy się z ich pogańskimi wierzeniami, jasno możemy stwierdzić, że określenie to, wprost przeniesione m.in. do języka polskiego i zastosowane do Wszechświata, jest nad wyraz trafne.

Będąc chrześcijanami wierzymy, że Stwórcą Wszechświata jest Bóg. Obserwując ogrom i piękno rozmaitych galaktyk, mgławic, gwiazdozbiorów i układów nie sposób nie wpaść w zachwyt. To, co jednak emanuje z tego wszystkiego, to niebywały ład i porządek – prawa grawitacji regulują ruch wszystkich tych obiektów, dzięki czemu m.in. możemy żyć na Ziemi i wpatrywać się w gwiazdy, utrzymywani bezpiecznie w odpowiedniej odległości od Słońca – ani za daleko, ani za blisko. Za tym wszystkim kryje się niebywała mądrość Tego, który wszystko w ten sposób zaplanował i zrealizował – bez wahania możemy powtórzyć za Psalmistą Dawidem (Psalm 19:2):
? „Niebiosa opowiadają chwałę Bożą, a dzieło rąk jego rozpostarcie oznajmuje”.

A im dłużej obserwujemy kosmos i im bardziej pogłębiamy naszą wiedzę o prawach fizyki, tym bardziej rozumiemy i podpisujemy się pod słowami Isaaca Newtona, który powiedział:
„Korzę się głęboko przed Tym, który takie mądre prawa nadał wszechświatowi”.?

Pozostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Informacje kontaktowe

Informacje kontaktowe

kontakt@uwierzbogu.pl
www.UwierzBogu.pl

Co takiego jest w Biblii - mimo wielu starań, aby ta natchniona przez Boga księga przestała istnieć - że do dzisiejszego dnia stanowi fundament wiary wszystkich chrześcijan?
Pomimo wielu różnych i bardzo odmiennych interpretacji postaramy się rozjaśnić najważniejsze jej zagadnienia.

Gdzie nas obserwować

Nadchodzące webinaria