Dzisiaj udamy się do czasów istnienia starożytnej Grecji – wtedy to bowiem wprowadzony został przez pitagorejczyków termin „kósmos”, oznaczający porządek i harmonię. I choć nie zgadzamy się z ich pogańskimi wierzeniami, jasno możemy stwierdzić, że określenie to, wprost przeniesione m.in. do języka polskiego i zastosowane do Wszechświata, jest nad wyraz trafne.

Będąc chrześcijanami wierzymy, że Stwórcą Wszechświata jest Bóg. Obserwując ogrom i piękno rozmaitych galaktyk, mgławic, gwiazdozbiorów i układów nie sposób nie wpaść w zachwyt. To, co jednak emanuje z tego wszystkiego, to niebywały ład i porządek – prawa grawitacji regulują ruch wszystkich tych obiektów, dzięki czemu m.in. możemy żyć na Ziemi i wpatrywać się w gwiazdy, utrzymywani bezpiecznie w odpowiedniej odległości od Słońca – ani za daleko, ani za blisko. Za tym wszystkim kryje się niebywała mądrość Tego, który wszystko w ten sposób zaplanował i zrealizował – bez wahania możemy powtórzyć za Psalmistą Dawidem (Psalm 19:2):
? „Niebiosa opowiadają chwałę Bożą, a dzieło rąk jego rozpostarcie oznajmuje”.

A im dłużej obserwujemy kosmos i im bardziej pogłębiamy naszą wiedzę o prawach fizyki, tym bardziej rozumiemy i podpisujemy się pod słowami Isaaca Newtona, który powiedział:
„Korzę się głęboko przed Tym, który takie mądre prawa nadał wszechświatowi”.?

Pozostaw komentarz

Informacje kontaktowe

Informacje kontaktowe

kontakt@uwierzbogu.pl
www.UwierzBogu.pl

Co takiego jest w Biblii - mimo wielu starań, aby ta natchniona przez Boga księga przestała istnieć - że do dzisiejszego dnia stanowi fundament wiary wszystkich chrześcijan?
Pomimo wielu różnych i bardzo odmiennych interpretacji postaramy się rozjaśnić najważniejsze jej zagadnienia.

Gdzie nas obserwować

Nadchodzące webinaria