Jest rzeczą nad wyraz ciekawą, że temat tak często pojawiający się w tekstach kultury, jednocześnie spychany jest na margines, gdy mowa o rzeczywistości nas otaczającej. Ludzie bez wahania mówią o historiach ocalenia czy wybawienia zawartych w powieściach, filmach czy grach, a tymczasem zbawienie ludzkości od śmierci jest prawie nieobecne w świadomości ogółu. Żyją problemami dnia codziennego, rzadko spoglądając na to, co ponad tym.

Mimo to gdzieś z tyłu głowy mamy jeszcze nadzieję na lepsze czasy. Modlimy się: „Przyjdź Królestwo Twoje”. I jak spojrzymy po świecie, praktycznie wszyscy, niezależnie od przynależności religijnej, wyglądają czasu, w którym nie będzie bólu, cierpienia i chorób. Zbiór tych wszystkich poglądów można usystematyzować – i tym właśnie zajmuje się soteriologia (z gr. soter – zbawca, logos – słowo), szeroko rozumiana jako dział wiedzy o zbawieniu, będący częścią religioznawstwa.

Z punktu widzenia chrześcijanina zagadnienia soteriologiczne obejmują dzieło i zasługę Jezusa Chrystusa – a jest to temat niezwykle ważny i nie tak oczywisty i jednoznaczny jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Pozostaw komentarz

Informacje kontaktowe

Informacje kontaktowe

kontakt@uwierzbogu.pl
www.UwierzBogu.pl

Co takiego jest w Biblii - mimo wielu starań, aby ta natchniona przez Boga księga przestała istnieć - że do dzisiejszego dnia stanowi fundament wiary wszystkich chrześcijan?
Pomimo wielu różnych i bardzo odmiennych interpretacji postaramy się rozjaśnić najważniejsze jej zagadnienia.

Gdzie nas obserwować

Nadchodzące webinaria