W trakcie swojej misji Pan Jezus często używał przypowieści dla zobrazowania nauk, które chciał przekazać. Tak też było w historii zapisanej m.in. w 17 rozdziale Ewangelii Mateusza, kiedy to uczniowie nie byli w stanie uzdrowić chorego człowieka, a dopiero sam Pan mógł to uczynić. Po tym fakcie, uczniowie zapytali (Mat. 17:19,20): ? „Wtedy uczniowie, podszedłszy do Jezusa, zapytali go na osobności: Czemu my nie mogliśmy go wypędzić? A Jezus im odpowiedział: Z powodu waszej niewiary. Zaprawdę bowiem powiadam wam: Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarno gorczycy, powiecie tej górze: Przenieś się stąd na tamto miejsce, a przeniesie się. I nic nie będzie dla was niemożliwe”.

W innym miejscu (Mar. 4:31, 32) Pan Jezus wyjaśnił znaczenie używania ziarna gorczycy w porównaniach i przypowieściach: ? „Jest jak ziarno gorczycy, które, gdy zostaje wsiane w ziemię, jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi. Lecz wsiane wyrasta i staje się większe od wszystkich jarzyn, i wypuszcza wielkie gałęzie, tak że ptaki niebieskie mogą się gnieździć w jego cieniu”.

Teraz symbolika staje się jasna – tak małe ziarno ma jednak w sobie taką siłę, aby wyrosnąć w naprawdę dużą roślinę, nawet pokonując i obrastając skały które stają jej na drodze. Taka też powinna być nasza wiara – jakkolwiek być może niepozorna na pierwszy rzut oka, to silna i zdolna do wielkich rzeczy. I podobnie jak to ziarenko, gdy będzie odpowiednio pielęgnowana, może przynieść naprawdę wspaniałe rezultaty.

Pozostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Informacje kontaktowe

Informacje kontaktowe

kontakt@uwierzbogu.pl
www.UwierzBogu.pl

Co takiego jest w Biblii - mimo wielu starań, aby ta natchniona przez Boga księga przestała istnieć - że do dzisiejszego dnia stanowi fundament wiary wszystkich chrześcijan?
Pomimo wielu różnych i bardzo odmiennych interpretacji postaramy się rozjaśnić najważniejsze jej zagadnienia.

Gdzie nas obserwować

Nadchodzące webinaria