W trakcie swojej misji Pan Jezus często używał przypowieści dla zobrazowania nauk, które chciał przekazać. Tak też było w historii zapisanej m.in. w 17 rozdziale Ewangelii Mateusza, kiedy to uczniowie nie byli w stanie uzdrowić chorego człowieka, a dopiero sam Pan mógł to uczynić. Po tym fakcie, uczniowie zapytali (Mat. 17:19,20): ? „Wtedy uczniowie, podszedłszy do Jezusa, zapytali go na osobności: Czemu my nie mogliśmy go wypędzić? A Jezus im odpowiedział: Z powodu waszej niewiary. Zaprawdę bowiem powiadam wam: Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarno gorczycy, powiecie tej górze: Przenieś się stąd na tamto miejsce, a przeniesie się. I nic nie będzie dla was niemożliwe”.

W innym miejscu (Mar. 4:31, 32) Pan Jezus wyjaśnił znaczenie używania ziarna gorczycy w porównaniach i przypowieściach: ? „Jest jak ziarno gorczycy, które, gdy zostaje wsiane w ziemię, jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi. Lecz wsiane wyrasta i staje się większe od wszystkich jarzyn, i wypuszcza wielkie gałęzie, tak że ptaki niebieskie mogą się gnieździć w jego cieniu”.

Teraz symbolika staje się jasna – tak małe ziarno ma jednak w sobie taką siłę, aby wyrosnąć w naprawdę dużą roślinę, nawet pokonując i obrastając skały które stają jej na drodze. Taka też powinna być nasza wiara – jakkolwiek być może niepozorna na pierwszy rzut oka, to silna i zdolna do wielkich rzeczy. I podobnie jak to ziarenko, gdy będzie odpowiednio pielęgnowana, może przynieść naprawdę wspaniałe rezultaty.

Pozostaw komentarz

Informacje kontaktowe

Informacje kontaktowe

kontakt@uwierzbogu.pl
www.UwierzBogu.pl

Co takiego jest w Biblii - mimo wielu starań, aby ta natchniona przez Boga księga przestała istnieć - że do dzisiejszego dnia stanowi fundament wiary wszystkich chrześcijan?
Pomimo wielu różnych i bardzo odmiennych interpretacji postaramy się rozjaśnić najważniejsze jej zagadnienia.

Gdzie nas obserwować

Nadchodzące webinaria