JEDEN POŚREDNIK | WEBINARIUM [#59]

 

W dzisiejszych czasach ludzie we wzajemnych stosunkach nierzadko popadają w rozmaite konflikty, które czasem kończą się przed sądem. Chodź w prawie jako takim nie występuje urząd pośrednika, to jednak jest pewna funkcja zbliżona do niego w swoim charakterze – jest nim mediator.

Mediator, krótko mówiąc, ma za zadanie pogodzić zwaśnione strony ze sobą. Biblia niewątpliwie mówi o Bogu i ludzkości jako stronach, które są we wzajemnym konflikcie. Z jakiego powodu? Z powodu grzechu. Rodzi to potrzebę mediacji, potrzebę Pośrednika.

Biblia wspomina o jedynym Pośredniku między Bogiem a człowiekiem – takim właśnie mediatorze. Uważają tak niemal wszyscy chrześcijanie, jednak powstają pewne pytania:
– Kto nim jest?
– Kiedy będzie działać i na czyją korzyść?
– Czy będzie skuteczny i wystarczający?

W toku webinarium, które odbędzie się w niedzielę 20 lutego o godzinie 18.00, postaramy się odpowiedzieć na te pytania. Przybliżymy też historię, która w sposób proroczy zapowiadała takiego pośrednika. Zapraszamy do udziału i zadawania pytań!

Zapraszamy do uczestnictwa, wysłuchania naszych argumentów oraz do zadawania pytań pod koniec transmisji.

Pozostaw komentarz

Informacje kontaktowe

Informacje kontaktowe

kontakt@uwierzbogu.pl
www.UwierzBogu.pl

Co takiego jest w Biblii - mimo wielu starań, aby ta natchniona przez Boga księga przestała istnieć - że do dzisiejszego dnia stanowi fundament wiary wszystkich chrześcijan?
Pomimo wielu różnych i bardzo odmiennych interpretacji postaramy się rozjaśnić najważniejsze jej zagadnienia.

Gdzie nas obserwować

Nadchodzące webinaria

Nadchodzące webinary

NARODZIŁ SIĘ WAM ZBAWICIEL | WEBINAR [#69]
sob., gru 17
NARODZIŁ SIĘ WAM ZBAWICIEL | WEBINAR [#69]