CHARAKTER BOGA | WEBINARIUM [#58]

 

Syn Boży, Jezus Chrystus, zachęca nas, abyśmy udoskonalali nasz charakter na wzór i podobieństwo Stwórcy. W Ewangelii Mateusza 5:48 mówi: „Bądźcie wy tedy doskonali, jak Ojciec wasz niebieski doskonały jest”.
W ten sposób Jezus najwyraźniej chciał nam powiedzieć, że nie powinniśmy wyznaczać sobie niskich standardów, a najlepszym standardem jest doskonałość, gdyż w ten sposób dążymy do osiągnięcia najwyższych ideałów w zakresie naszego życia i naszego charakteru. Oczywiście nie jesteśmy w stanie w praktyce osiągnąć doskonałości podobnej Bogu, Pismo Święte naucza jednak, że doskonałość, jaką możemy osiągnąć obecnie, jest doskonałością serca, umysłu, woli i intencji. Tylko w ten sposób postępując możemy zbliżyć do tego doskonałego wzoru, który jest wystawiony przed nami. Aby to zrobić, musimy lepiej poznać ten wzór – czyli charakter Boga.

Wielu chrześcijan czytając Pismo Święte zadaje sobie pytania:

    • Jaki jest nasz Bóg?
    • Czy jest dobry?
    • ​ Czy należy się Go bać, czy raczej miłować?
    • ​ Co Biblia mówi na temat charakteru Boga?

Posłuchaj, porównaj z tym swoje własne poglądy, zadaj nam pytanie – zapraszamy!

Jeżeli Twoim pragnieniem jest uzyskanie odpowiedzi na powyższe pytania, to zapraszam Cię do udziału w naszym webinarium, które odbędzie się w niedzielę, 30 stycznia o godzinie 18.00.

Zapraszamy do uczestnictwa, wysłuchania naszych argumentów oraz do zadawania pytań pod koniec transmisji.

Pozostaw komentarz

Informacje kontaktowe

Informacje kontaktowe

kontakt@uwierzbogu.pl
www.UwierzBogu.pl

Co takiego jest w Biblii - mimo wielu starań, aby ta natchniona przez Boga księga przestała istnieć - że do dzisiejszego dnia stanowi fundament wiary wszystkich chrześcijan?
Pomimo wielu różnych i bardzo odmiennych interpretacji postaramy się rozjaśnić najważniejsze jej zagadnienia.

Gdzie nas obserwować

Nadchodzące webinaria