O PRÓBACH

O PRÓBACH

„Stal – to żelazo plus silne rozżarzenie. Gleba – to skała plus skwar słoneczny lub miażdżąca moc lodowców. Płótno – to len plus mycie, które oczyszcza, czesanie, które oddziela, międlenie, które rani i czółenko tkackie, które układa nitki tworząc tkaninę. Podobnie i ludzki charakter potrzebuje szeregu takich plusów. Świat nie zapomina wielkich charakterów. Ale wielkie charaktery nie kształtują się przez rozkosze, lecz przez cierpienia.

Słyszałem kiedyś o pewnej matce, która przyprowadziła do domu kolegę dla swego syna, by nie był sam i miał się z kim bawić. Chłopiec był kaleką i w dodatku garbaty. Uprzedziła więc swego synka, że powinien być bardzo delikatny w stosunku do nowego przyjaciela i nie dotykać bolesnej strony jego życia, lecz bawić się z nim, jak gdyby był całkowicie normalnym dzieckiem. Pewnego razu przysłuchiwała się rozmowie bawiących się chłopców i usłyszała coś, co bardzo ją poruszyło. Jej synek zapytał swego nowego kolegę: “Czy wiesz, co masz na plecach?” Mały garbusek zmieszał się i zamilkł na chwilę. A synek mówił dalej: “To jest pudełko, w którym są twoje skrzydła; nadejdzie dzień, gdy Pan Bóg otworzy to pudełko, a wtedy ulecisz i będziesz aniołem”.

Nadejdzie dzień, gdy dla każdego wierzącego stanie się jasne, że właśnie te zasady, przeciwko którym się buntowali, były narzędziami użytymi przez Pana dla doskonalenia ich charakteru i wykonania z nich odlewu o nieskazitelnej formie i oszlifowanych kamieni (…). Cierpienia są znakomitym użyźnieniem dla korzeni naszego charakteru. A to jest jedyną rzeczą, którą uniesiemy ze sobą do wieczności… Cel próby zawiera się w tym, by wydobyć to, co jest najlepsze.”

Fragment pochodzi z książki “Strumienie na pustyni” L.B. Cowman

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WITAJ NA STRONIE UWIERZ BOGU
Nadchodzące webinary

TYSIĄCLECIE W BIBLII | WEBINAR [#88]

„Już na wschodzie zorzy blask zwiastuje jasny dzień: to Tysiąclecia świta brzask, złowrogi pierzcha cień”… Poruszając się w kręgu zagadnień biblijnych i chrześcijańskich, można spotkać się z określeniem „tysiąclecie”, które

Informacje kontaktowe
KONTAKT@UWIERZBOGU.PL

Co takiego jest w Biblii – mimo wielu starań, aby ta natchniona przez Boga księga przestała istnieć – że do dzisiejszego dnia stanowi fundament wiary wszystkich chrześcijan?
Pomimo wielu różnych i bardzo odmiennych interpretacji postaramy się rozjaśnić najważniejsze jej zagadnienia.

Gdzie nas obserwować
YOUTUBE: