CZY LUTER MIAŁ RACJĘ? | WEBINARIUM [#79]

 

Minęło już ponad pięćset lat od czasu, gdy Marcin Luter – niemiecki doktor teologii, mnich augustiański, prezbiter katolicki z Wittenbergi ogłosił 95 tez krytykujących nauki i praktyki kościoła katolickiego, dając wyraźny początek ruchowi reformacji.

Marcin Luter to postać wyjątkowa. Kościoły protestanckie uznają go za bohatera wiary, reformatora i odnowiciela Kościoła. Kościoły anglikańskie zaliczają go do grona świętych. Kościół katolicki ekskomunikował Lutra i jego zwolenników w 1521 roku.

Poglądy Lutra nadal budzą z jednej strony uznanie, a z drugiej wzbudzają wiele kontrowersji, dlatego celem wykładu będzie rozważenie następujących zagadnień:

    • Czy praktyka sprzedawania odpustów jest zgodna z Pismem Świętym?
    • Co na temat podstawowych zasad jego nauki, czyli: „Sola scriptura – jedynie Pismo, sola fide – jedynie wiara, sola gratia – jedynie łaska, solus Christus – jedynie Chrystus, solum Verbum – jedynie Słowo”, mówi Biblia?
    • Czy jego postawa wobec Żydów, heretyków i „czarownic” była słuszna?

Odpowiedzi na te pytania postaramy się zawrzeć w temacie “Czy Luter miał rację?”, do wysłuchania którego serdecznie zapraszamy

 

Pozostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Informacje kontaktowe

Informacje kontaktowe

kontakt@uwierzbogu.pl
www.UwierzBogu.pl

Co takiego jest w Biblii - mimo wielu starań, aby ta natchniona przez Boga księga przestała istnieć - że do dzisiejszego dnia stanowi fundament wiary wszystkich chrześcijan?
Pomimo wielu różnych i bardzo odmiennych interpretacji postaramy się rozjaśnić najważniejsze jej zagadnienia.

Gdzie nas obserwować

Nadchodzące webinaria