Dlaczego Bóg dozwala na zło?

[ 1 JANA 4:8 ] "BÓG JEST MIŁOŚCIĄ". JAK ZATEM POGODZIĆ TE SŁOWA ZE ZŁEM, KTÓRE NAS OTACZA?
[ WIDEOKONFERENCJA ONLINE - NA ŻYWO ]

 

Dlaczego warto być na tej konferencji?
Jarek Jackowiak, od ponad 30tu lat jestem badaczem Biblii. Zauważyłem, że zawiera ona bardzo ważne przesłanie Boga przeznaczone dla człowieka, również dla człowieka współczesnego.

W chrześcijańskim zborze, w którym się rozwijam i uczestniczę w badaniu Biblii, opieramy się na protestanckim kanonie 66 ksiąg Starego i Nowego Testamentu, najczęściej w tłumaczeniu tzw. Gdańskim lub Warszawskim. Taką podstawę i fundament przyjąłem również dla rozważania: Dlaczego Bóg dozwolił na zło?

Apostoł Jan w swoim liście [1 Jana 4:8] mówi, że Bóg jest miłością. 
 
Jak zatem pogodzić to ze złem, które nas otacza i na które Bóg nie reaguje? Nie przeciwdziała mu?  Nie ogranicza go? Jeśli chce dobra dla stworzonego przez siebie człowieka, dlaczego tak mało dobra jest wokół nas?

Jeżeli masz takie albo podobne przemyślenia, może warto przeanalizować te sprawy na podstawie Biblii, Słowa Bożego?
 
Spróbujmy zrobić to wspólnie w czasie rozważania przeprowadzonego online w dniu 26 listopada. Po krótkim wykładzie, będzie można zadać pytania, a wykładowca będzie starał się podać na nie odpowiedzi.
 
Zapraszamy.

 


ZAPISZ SIĘ NA
WIDEOKONFERENCJĘ
JUŻ TERAZ

listopada
26
sobota
godz. 18:00 - 19:00

Wideokonferencja zakończyła się - o temacie oraz terminie następnego spotkania online dowiesz się na UwierzBogu.pl oraz fb.com/UwierzBogu

2016 © Uwierz Bogu. All rights reserved